Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nalodění v Porto Baratti

      Porto Baratti je poklidná zátoka, nalézající se severněji, 13 km. od přístavního města Piombino. Sledovala jsem z okna taxi pohupujici se bárky, čluny, jachtičky všeho druhu, až můj zrak zaostřil na naší krásku La Grace, nacházející se zakotvená v mírných vlnkách téměř půl kilometru od břehu. Otočila jsem se na Marka, "jak se tam dostaneme?" . Taxík elegantně zaparkoval poblíže mola, otevřela jsem dveře, a málem srazila člověka jedoucího na elektrickém invalidním vozíku.

Nevěřila jsem vlastním očím - na vozíku sedél                                                                                                   kapitán La Grace Josef Dvorský - no prostě, "Pepa" 

      Počáteční zděšení, jako že "co se to děje, co se ti stalo???", vystřídal oboustranný úsměv, když Pepa vstal z vozíku a podával nám ruku na přivítanou. To už na molu čekala malá skupinka budoucích námořníků - pirátů, čekající též na nalodění. Aneta,Pepe, Lucka, Pavel ...........a ve člunu již kadet Michal, vozíčkář a zcela jistě dobrodruh tělem i duší, jehož elektrický vozík zkoušel před chvílí kapitán Pepa.                                                                         "Tak posádko, bagáž do člunu!" , zavelel Pepa a pokračoval. "Je tu málo vody, tak sundat boty a do vody, musíte si nastoupit kousek od břehu. A jedeme, ať už jste "doma":-) ." . A tak jsme vyrazili vstříc novému domovu, lodi La Grace, která se pro následující dny stala naším společným útočištěm.
La Grace :-) buď k nám, nováčkům milostivá.
 


TOPlist